počet produktů
0
cena nákupu
0 czk
měna: czk
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 25
Dnes: 516
Celkem: 3002504
Kontaktní formulář
captcha
Zahradnictví Polička
Kamna, krby, sporáky, palivo - Kamna Andrlík Zahradní technikaNávrhy a realizace zahrad

Výběr zahradního traktoru

zahrada cz

 

 

 

 

  • Velikost trávníku

Velikost plochy, kterou budete sekat, je určitě klíčovým faktorem při rozhodování o typu traktoru.

 

  •   Povaha terénu

Uvažujte o modelu se širšími pneumatikami a výkonnějším motorem pro sečení svažitého či kopcovitého terénu. Pro nerovný povrch se také výborně hodí traktory BRILL s kolečky na žacím ústrojí, zabraňujícími poškození trávníku.

  •   Členitost terénu

Pokud je plocha vašeho trávníku často přerušována různými členitostmi (stromy, záhonky, zídkami ap.), je nutné vybírat traktor s dobrými manévrovacími schopnostmi, malým poloměrem otáčení a vhodnou převodovkou. Co se týká poloměru otáčení, zde jsou rekordmany zahradní traktory s nulovým poloměrem.

  • Mulčování, sběr, výhoz

Mulčování má výhodu, jelikož rozsekané kousky trávy se přirozenou cestou rozkládají a předávají tak půdě důležité živiny. Z tohoto pohledu můžeme na mulčování nahlížet jako na způsob, jak ideálně pohnojit trávník čistě přírodní a ekonomickou cestou. V suchých letních měsících pak mulčování slouží jako prevence před přílišným vysušováním trávníku. Pro dosažení perfektního a profesionálního vzhledu trávníku využijete sběr do koše, který umožní kompostovat trávu odděleně. Většina modelů Brill umožňuje pohodlné vysypávání koše přímo z místa řidiče. S pomocí elektrického vysypání koše může být posečená tráva rovněž vyhozena přímo na kompost a to bez sebemenší námahy. Hodí se zvláště pro sečení velkých ploch. . Pak je možné použít mulčovací sadu. Traktory s bočním výhozem jsou ideální na úpravu velkých ploch. Ve spojení s mulčovací sadou Vás uspokojí i estetika posekané plochy a odpadne Vám starost s velkým množstvím posekané trávy.

 

  • Typ převodovky

Manuální převodovka

Princip připomíná běžnou manuální převodovku u automobilů. Je zde volič rychlostních stupňů, pouze spojkový pedál chybí. Je součástí pedálu brzdového (první poloha). Zpomalení se děje buď přibržďováním nebo přeřazením na nižší rychlostní stupeň (a obráceně). Po uvolnění brzdy se rychlost vrátí na předem nastavenou hodnotu. Vše je nezávislé na rychlosti pohybu nožů žacího ústrojí. Převodovka je velice odolná a má malé nároky na údržbu.

Hydrostatická převodovka

Hydrostatická převodovka znamená vstup mezi hi-tech systémy. Srdcem je uzavřené samomazné olejové čerpadlo, zaručující minimální nároky na údržbu a neobyčejnou trvanlivost této převodovky. Ovládání je ještě komfortnější než u AutoDriveTM. Není zde žádná řadící páka, vše se ovládá dvěmi pedály (dopředu/dozadu). Regulace rychlosti pojezdu je dokonalá, řazení je prosto jakýchkoliv rázů. Ve spojení s tempomatem poskytuje maximální možné pohodlí při sečení rozlehlých pozemků.

Dokonalost dělají detaily

 

Tempomat

Pouhým stisknutím tlačítka traktor udržuje zvolenou rychlost a Vy můžete dát nohu z plynu. Ideální pro sekání velkých ploch bez únavy kotníků. Sešlápnutím akcelerátoru nebo brzdy se systém automaticky deaktivuje.