počet produktů
0
cena nákupu
0 czk
měna: czk
Kategorie
Počítadlo přístupů
Online: 12
Dnes: 365
Celkem: 2980476
Kontaktní formulář
captcha
Zahradnictví Polička
Kamna, krby, sporáky, palivo - Kamna Andrlík Zahradní technikaNávrhy a realizace zahrad

Výběr motorová pila

zahrada cz

 

Rozdělení motorových pil podle výkonu a použití:
 

 

  • Motorová pila hobby -

mají obvykle obsah válců zhruba do 40 cm3. Jsou určeny pro příležitostné použití. Využijí je hlavně chataři a chalupáři k příležitostné práci. Nejsou konstruovány pro větší zatížení (například při dlouhodobé práci v lese).

 

  • Motorová pila farmářka -  

jsou pily , určené pro středně obtížné podmínky provozu. Vydrží i více  než hodinové intenzivní zatížení. Oproti profesionálním mají výhodu v nižší váze.  Jsou vhodné například  i pro majitele menšího lesa, nebo usedlosti. Bývají obvykle s obsahem mezi 40 až 50 cm3.

 

  • Motorová pila profesionál -

jsou konstruované pro nejtvrdší podmínky provozu. Jejich motory mají obvykle obsah od 50 cm3 výš. Používají se například při těžbě dřeva, prořezávání lesních porostů  a pod. Vzhledem k vysokému výkonu jsou  lišty většinou delší než předchozích dvou  kategorií. Některé typy mají vyhřívané rukojeti, popřípadě předehřívání vzduchu nasávaného do karburátoru pro usnadnění práce v zimních měsících.

 

  • Motorová pila - údržba 

Údržba motorové pily spočívá zejména  v pravidelném čištění a ostření řetězu, doplňování oleje v systému přimazávání řetězu a čištění stroje. Zejména systému mazání řetězu je třeba věnovat značnou péči, neboť špatně mazaný řetěz se přehřívá a ztrácí schopnost udržet ostří zubů.